برگزاری اردوهای هدفمند دانش آموزی

:::

دور اول اردوهای هدفمند دانش آموزان دبیرستان رفاه در سه ماه نخست سال تحصیلی امسال برگزار شد.

هدف اصلی برگزاری اردوهای دانش آموزی، اغنای روحی و کسب ثواب زیارت، تقویت روحیه و تزریق شادی، همچنین آموزش همراه با در نظر گرفتن علاقه و استعداد دانش آموزان در محیطی خارج از محیط آموزشی مدرسه است.

مسئولان برگزار کننده اردو تلاش کردند با برنامه ریزی صحیح، بیشتر به مسائل فرهنگی، برنامه های علمی و تفریحی مفید و جذاب برای دانش آموزان مطابق با رسالت های مدرسه بپردازند و بتوانند این اردوها را هر چه باکیفیت تر، خاطره انگیزتر و پربارتر از گذشته برگزار نمایند.

از شروع سال تحصیلی امسال دانش آموزان هر پایه به صورت جداگانه به اردوگاه تفریحی اوشان رفتند که در این اردوها برنامه های مختلفی مطابق با ذوق و علاقه آنان انجام شد. از جمله این برنامه ها، برگزاری برنامه یلدا، برگزاری جشن تولد متولدین ماه، تزئین میوه و غذا، جستجو در طبیعت و تفکر در خلقت، آشپزی، انجام بازی های فکری و ورزشی متنوع و... بود.

دانش آموزان پایه دهم و یازدهم به اردوی ری گردی رفتند و در این اردو از مکان های تاریخی شهرری بازدید کردند. در این بازدید یک راهنمای خانم خوش بیان برای دیدن مکان های برج طغرل، ابن بابویه (مزار شیخ صدوق، جهان پهلوان تختی، رجبعلی خیاط)، چشمه علی و باروی ری، زیارت حرم حضرت عبدالعظیم و بی بی شهربانو، دژ رشکان و برج نقاره خانه دانش آموزان را همراهی کرد.

دانش آموزان پایه یازدهم برای آشنایی با محیط کتابخانه ملی ایران به بازدید از این کتابخانه پرداختند و از صحبت های راهنمای این کتابخانه که توضیحات مفصلی درباره تاریخچه و بخش های مختلف آنجا دادند، استفاده کردند.

همچنین دانش آموزان پایه نهم برای یادگیری بخش عملی درس آمادگی دفاعی به بازدید از باغ موزع دفاع مقدس رفتند.

شرح تصویری اردوها را در ادامه مشاهده نمایید.

اوشان پایه هفتماوشان پایه هفتم

 اوشان پایه هشتم

اوشان پایه نهماوشان پایه نهم

 حضرت عبدالعظیم حسنیحضرت عبدالعظیم حسنی

 امامزاده عینعلی زینعلیامامزاده عینعلی زینعلی

 باغ موزه دفاع مقدسباغ موزه دفاع مقدس

 فرهنگسرای رضوانفرهنگسرای رضوان

کتابخانه ملیکتابخانه ملی

اردوی ری گردی دهماردوی ری گردی دهم

اردوی ری گردی یازدهماردوی ری گردی یازدهم