زنگ انقلاب

:::

 

گلبانگ چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در مدرسه رفاه نواخته شد.

گلبانگ انقلاب صبح امروز و در دومین روز از دهه مبارک فجر در مدارس کشور طنین‌انداز شد و مراسم زنگ نمادین انقلاب با حضور وزیر آموزش و پرورش در مدرسه رفاه تهران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی رفاه، گلبانگ انقلاب هر ساله همزمان با سالروز «ورود امام خمینی(ره) به کشور در سال ۵۷» در مدارس طنین‌انداز می‌شود. امسال به دلیل آنکه روز ۱۲ بهمن مصادف با روز جمعه بود، مراسم به صدا در آوردن زنگ انقلاب به صبح روز شنبه ۱۳ بهمن در مدارس سراسر کشور موکول شد که مراسم زنگ نمادین انقلاب با حضور وزیر آموزش و پرورش در مدرسه رفاه تهران دقایقی پیش آغاز و در ادامه مراسم زنگ نمادین انقلاب توسط وزیر آموزش و پرورش نواخته شد.

جناب آقای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد امام(ره) و شهدا اظهار کرد: مراسم نواختن زنگ انقلاب در محلی برگزار می شود که اولین خبر پیروزی نور بر ظلمت از این محل پخش شد و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در اولین روزهای بازگشت به ایران در این مکان مستقر شد. برای پیروزی انقلاب، جانفشانی های بسیاری شد و افراد بسیاری یا به زندان رفتند یا جان خود را از دست دادند.وی اضافه کرد: یاد و خاطره امام در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد چرا که امام صرفاً برای رضایت خداوند تلاش کرد و انقلابی واقعی بود. تمام خطرات را برای خود و خانواده خود پذیرفت تا اطاعت از فرمان خداوند داشته باشد. او نه برای اعتلای نام و قدرت خود یا نزدیکانش این کار را انجام نداد. هیچ کشوری را در دنیا سراغ نداریم که دشمنی دشمنان آن در حد کشور ما باشد و دلیل آن اطاعت از فرمان الهی است.

وی گفت: علت اصلی دشمنی بی‌رحمانه مستکبران دنیا با امام و انقلاب به همین دلیل است که امام خمینی (ره) اینگونه عمل کرد و جز رضایت خداوند را در نظر نداشت. باید به دانش آموزان‌مان بیاموزیم که چرا یاد و خاطره امام ماندگار شد. امام پیروزی انقلاب را آغاز راه دانست و امروز بعد از گذشت چهل سال از انقلاب معنای این عبارت را در می‌یابیم.
در ادامه این مراسم وزیرآموزش و پرورش بیان کرد: خداوند بزرگ را شکر می‌کنیم که به کوری چشم دشمنان زنگ چهلمین سال انقلاب نواخته شد.

در این مراسم از «یادمان شهدای چهل ساله انقلاب اسلامی» توسط وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی