امروز : Tuesday, 21 January 2020

بازدید پدران از نمایشگاه دستاورد های نوآموزان

بعد از ظهر یک شنبه مورخ 98/6/24 پدران و نوآموزان پیش دبستانی دخترانه رفاه دست در دست هم دادند و از نمایشگاه دستاوردهای تابستانی نوآموزان دیدن نمودند .

بچه ها با اشتیاق پدران خود را راهنمایی می کردند و آثارشان را به آنان نشان می دادند . برگزاری کارگاه خلاقیت و کاردستی برای پدران و دختران تجربه ای دلنشین از همکاری خوب ایشان بود.

جناب آقای دکتر محمد علی شامانی معاونت آموزشی کل بنیاد فرهنگی رفاه پس از ورود به مجموعه پیش دبستانی از نمایشگاه و فعالیت کارگاهی پدران و نوآموزان دیدن نمودند .

در ادامه اولین جلسه آموزش خانواده پدران با سخنرانی ایشان برگزار گردید .

جناب آقای دکتر شامانی در آغاز جلسه از پدران کمک گرفتند و قسمت های کوتاهی از داستان شازده کوچولو را با هم بازخوانی کرده تا به مفهوم تربیت برسند .

چکیده ای از سخنان ایشان به شرح زیر می باشد :

 هنر یک پدر ایجاد علاقه در گام اول به همسر و در گام بعدی به فرزند می باشد .

وقتی شما به سمتی می خواهید ایجاد علاقه کنید قائدتاً باید از یک روش پیروی کنید . امر تربیت امر پیچیده ایست که ظرایف و لطافت های خاصی دارد که اگر درست و به موقع انجام نگیرد اثر منفی آن بیشتر است .

فرزندان ما امانت های الهی در دست ما هستند و ما قرار است بچه ها برای زندگی تربیت کنیم .

ما برای زندگی نیاز به ارتباط داریم و بچه ها باید این را در متن زندگی یاد بگیرند و لذا مدرسه ای که می روند باید از جنس زندگی باشد .

بازگشایی مدارس

اردوی یک روزه باغ اوشان با همراهی مادران گرامی

از ساعت  7:30 صبح روز  سه شنبه پنجم شهریور ماه طبق دعوتنامه ای که از پیش حضور خانواده های گرامی ارائه شده بود ، مادران و نو آموزان در حیاط پیش دبستان حاضر شدند تا با هم به اردوگاه اوشان بروند.ابتدا سرکار خانم گنجی توضیحات و تذکراتی را در خصوص برنامه اردو یادآور شدند . پس از رسیدن به مکان اردوگاه سرکار خانم پرتو اعلم مدیریت پیش دبستان که از قبل در اردوگاه حضور داشتند به ایشان خوش آمد گفته و آنان را به صبحانه دعوت نمودند . پس از صرف صبحانه سرکار خانم پرتواعلم روال کار آموزش در پیش دبستانی را به مادران توضیح فرمودند و به معارفه دبیران پرداختند. در این زمان نوآموزان برای بازی و ورزش به حیاط رفتند و از نقاشی آزاد با گچ روی زمین لذت بردند . کارگاه خلاقیت با صورت مسئله ی ساخت بادبزن فعالیت لذت بخش بعدی بود که مادران و نو آموزان با هم به انجام آن رساندند و ایده های خود را صورت بخشیدند . ورزش ، آب بازی و بازی آزاد ، مولودی خوانی به مناسبت ایام عید سعید غدیر و آموزش ژله تزریقی و جواهر دوزی برای مادران از فعالیت های دیگر این روز زیبا بود.
در پایان بسته هایی به مناسبت عید سعید غدیر به نوآموزان اهدا شد و با پذیرایی و عکس دسته جمعی خاطره دلنشین این روز برای همیشه ماندگار شد.

اولین جلسه اولیاء پیش دبستانی دخترانه رفاه

صبح روز دوشنبه دهم تیر ماه اولین جلسه ی اولیاء پیش دبستانی دخترانه رفاه برای تابستان سال تحصیلی جدید ، با حضور مادران بزرگوار نوآموزان این مقطع و سخنرانی مدیریت محترم پیش دبستان سر کار خانم پرتواعلم برگزار گردید .

 

خانم پرتواعلم در این جلسه یادآور شدند که این روزهای تابستان زیباترین روزهایی است که مادران در کنار فرزندانشان سپری می کنند و آغاز زندگی ارتباطی و اجتماعی و یادگیری کودکان است .

ایشان بر 5 گام اساسی در تربیت کودکان اشاره نمودند :

1: ارتباط نزدیک و صمیمی با کودکان

2: مسئول بودن

3: منطقی بودن ( مانند احترام گذاشتن به تفاوت بین انسان ها )

4: مداومت و پیوستگی در ارتباط با کودک

5: شناخت خط قرمز ها

همچنین بر 5 مهارت: خوب گوش کردن ، خوب دیدن ،قدرت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت، دقت و توجه و تمرکز و نیز اجرای دستورالعمل مربی اشاره کردند و تأکید داشتند که تمامی این موارد در برنامه های تابستانی لحاظ شده است .

توضیحاتی در باب اهمیت بازی و کارکردهای آن به عنوان زیباترین و پاک ترین فعالیتی که در جهت رشد و تعالی کودک مورد استفاده قرار می گیرد ، ارائه شد .

همچنین ایشان بازی را فرآیند تکامل رشد و عاملی برای پرورش نیروهای خام و آماده سازی آن ها برای زندگی لذت بخش دانستند و اظهار داشتند : در واقع بازی تفکر کودک است و ابزاری است که کودک برای برقراری ارتباطات و بیان احساسات از آن استفاده
می کند .

 

نمایش ظهر عاشورا تا شب شام

 السلام و علیک یا ابا عبد الله

خدا را شاکریم که یکبار دیگر توفیق خدمت گزاری اهل بیت با اجرای نمایش
"ظهر عاشورا تا شب شام " به مدیریت سرکار خانم پرتو اعلم و نویسندگی و کارگردانی سرکار خانم جعفری نصیبمان گردید . 

باشد که ان شاء الله مورد قبول درگاه خداوند باری تعالی و ائمه اطهار واقع شود .

تشکر می کنیم از اولیاء بزرگواری که در اجرای این برنامه ما را یاری نمودند خصوصا از قاری محترم جناب آقای سبز علی ، مدیر محترم دبستان پسرانه ، جناب آقای قرائیان که قراعت زیارت وارث را به عهده گرفته بودند و نوآموزان عزیز و همه ی همکاران و بانیان بزرگواری که ما را در این امر معنوی یاری نمودند .

 اجرکم عند الله

نمایشگاه دست سازه های تابستانی

پیش دبستانی دخترانه رفاه برگزار می نماید :

 

 

 

 

سخنرانی سرکارخانم پرتواعلم در همایش نخبگان و فرهیختگان حج تمتع سال 1397

حضور سرکار خانم پرتو اعلم ، مدیریت محترم پیش دبستانی دخترانه رفاه ، در مراسم حج تمتع سال1397 در بعثه مقام معظم رهبری در همایش نخبگان و فرهیختگان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قاضی عسگر ، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ،  با موضوع سخنرانی جامعه شناسی حج و تاثیر این سفر معنوی برتعامل اجتماعی اخلاقی نگرش اشتغال در سبک زندگی روزمره و حضور فعال ایشان در شورای فرهنگی کاروان حج و همکاری در فعالیت های نشریه برای زائران و سخنرانی در بعثه با موضوع جامعه شناسی حج

کلاس های تابستانی

دور هم بودنمان برای شرکت در کلاس های تابستانی هم سپری شد .

در این دوره سرنوشتی از شور وشوق ، در مدرسه رقم زدیم .

دور هم جمع شدیم تا دوباره شاد باشیم ، تمام حسمان تابستانی بود .

در کنار هم لذت آموزش گروهی و همراهی با هم سن و سال هایمان را تجربه کردیم .

در گوشه و کنار حیاط ، گل های قشنگ روییده اند .

***گل های نوشکفته باغ رفاه ***

جشن اختتامیه

شکر و سپاس بی کران به درگاه خداوند بزرگ

و آرزوی بهروزی و نیک فرجامی برای نوآموزان دوست داشتنی .

یک سال تحصیلی باهم بودیم و از پاکی و  یک رنگی شما درس های بسیاری یادگرفتیم رشد و بالندگی تان را نظاره گر بودیم و این افتخار بزرگ را در کنار پدران و مادران عزیزتان جشن گرفتیم .

 

دعای خیرمان بدرقه راهتان

پیروز و سربلند باشید

نمایشگاهی از دست آورد های پژوهشی نوآموزان

سلام

به دنیای کودکانه پا گذاشتیم ، دنیایی مملو از شادی و شیطنت های پر معنا.

بادبادک سر به هوایی را در دست گرفتیم و آن را با دیگری سهیم شدیم و خواندیم از کودکی هایمان ، لذت هایمان و بازیهای شیرینمان....

کودکی را خیالی خوش تعریف کردیم و لحظه به لحظه در آغوش گرفتیم و با هم همصدا معنایش بخشیدیم. از ته دل خندیدیم و بودنی نو را تجربه کردیم....

بهترین ها را آموختیم ، از درس های زندگی تا چگونه اندیشیدن ، چگونه بودن و چگونه زیستن را...

دیدیم ، فهمیدیم ، کشف کردیم که عقل و حکمت و دانش در نوک قله ی تحصیلات دانشگاهی نیست بلکه در جعبه مداد رنگی ها و لذت بازی های پیش دبستانی است.